Spot dünyanın en iyi 100 icadı arasında

Time Dergisi, Spot Kişisel Takip ve Güvenlik Cihazını dünyanın en iyi 100 icadı arasında gösterdi.

Time Dergisinin Teknoloji Editörü Peter Ha, Time Dergisinin yayımlanmaya başladığı 1923 yılından buyana insanlığa en çok fayda getiren ve günümüz teknolojisine öncü olan icatların listesini oluşturdu.

Bu icatlar arasında 2009 yılında Globalstar tarafından piyasaya sunulan ve çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Spot Kişisel Takip ve Güvenlik Cihazı da yer aldı.

Piyasaya sunulduğu günden bu güne bağımsız kuruluşlardan toplam 13 teknoloji ve geliştirme ödülü kazanan Spot Kişisel Takip ve Güvenlik Cihazı 4 temel özelliği ile öne çıkıyor:

1. Hayati tehlike durumunda dünyanın hemen her yerinde acil yardım birimlerinden tek tuşla yardım isteyebiliyorsunuz. GPS uydularından alınan konum bilgileriniz (koordinatlarınız) Globalstar uyduları aracılığıyla en çok 1-2 metre sapma ile acil yardım birimlerine ulaştırılıyor.

2. Hayati tehlike olmayan durumlarda Spot’unuza kaydettiğiniz 10 arkadaşınıza tek tuşla, konum bilgilerinizi ve yardım talebinizi iletebiliyorsunuz.

3. Yine Spot’unuza kaydettiğiniz 10 arkadaşınıza tek tuşla, konum bilgilerinizi ve iyi olduğunuzu bildirebiliyorsunuz.

4. Spot’unuzu takip konumuna aldığınızda her 10 dakikada bir gönderilen sinyallerle internet haritaları üzerinden yetki verdiğiniz herkes sizi rahatlıkla takip edebiliyor.