Faturasız (Ön Ödemeli) Globalstar hatları kullanımda

Globalstar ön ödemeli hat aboneleri; konuşma, SMS, internet ve benzeri harcamaları için önceden ücret yüklemek zorundadırlar. Ön yükleme yaptıktan sonra satın aldığınız tutar kadar konuşabilir ya da internete bağlanabilirsiniz.

Konuyla ilgili sık sorulan soruları aşağıda bulabilirsiniz. Bunların dışında aklınıza takılan sorularınızı 444 0 592 mumaradan veya musterihizmetleri@globalstar.com.tr adresinden Müşteri Hizmetlerimize iletebilirsiniz.Globalstar ön yükleme hatları hangi telefonlar için kullanılabilir?

Globalstar’ın sattığı ve servis verdiği tüm hatlar için ön yükleme hizmeti alabilirsiniz. Hem mobil uydu telefonları hem de sabit uydu telefonları için ön yüklemeli hat tercih edebilirsiniz.

İlk aktivasyonda ne kadar ön yükleme yapabilirim?

En az 50 USD’lik ön yükleme yapmanız gerekir. Üst limit bulunmamaktadır. Dilediğiniz kadar yükleme yapabilirsiniz.

Hattıma ne kadar sürede bir yükleme yapmalıyım?

Eğer 3 ay yükleme yapmazsanız hattınız içinde yüklenmiş bedel olsa dahi aramaya kapatılacaktır. Bir yıl içerisinde hiç yükleme yapmadığınız takdirde ise hattınız komple kapatılacaktır. Bu durumda içerisinde kalan yükleme miktarlarının iadesi yapılmamaktadır.

Ön yükleme kartları nerede satılıyor?

Ön yükleme kartlarını bayilerimiz aracılığıyla temin edebileceğiniz gibi, internet sitemizden de satın alabilirsiniz. Ayrıca 444 0 592 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızı arayarak da yükleme yapmanız mümkündür.

Telefon ve yükleme ücretlerini taksitli olarak alabilir miyiz?

Evet. Bonus özellikli kart kullanıyorsanız 12 taksite kadar taksitlendirme seçeneği mevcuttur. Bunu hem cihaz bedelleri hem de ön yükleme bedelleri için kullanabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanabilmeniz için 444 0 592 numaralı Müşteri Hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir.

Faturasız hatlarda devlete ödenecek olan vergiler nasıl tahsil ediliyor?

Faturasız hattınızı aldığınız zaman sizden 50 USD karşılığı aktivasyon bedeli ve buna ilaveten “BTK Ruhsat Bedeli”, “BTK Sözleşme Damga Pulu Bedeli”, “BTK Yıllık Kullanım Bedeli” ve “İlk Aktivasyonda Alınan Özel İletişim Vergisi” peşin olarak tahsil edilecektir. Müteakip yıllarda ilk yapacağınız ön yüklemeden “BTK yıllık Kullanım Ücreti” düşülerek kalan tutar kadar görüşme yapabileceksiniz. Diğer görüşme ücretlerine yansıtılan vergiler ön yükleme kartlarından tahsil edilmektedir.

Ön yükleme kartları ile ne kadarlık görüşme yapabilirim?

Ön yükleme kartlarında bir dakikalık görüşme bedeli, vergiler dahil 0,60 USD’ye gelmektedir. Aradığınız yöne göre görüşme süreniz değişmektedir.

Bu ücretler değişebilir mi?

Bu ücretlerde değişiklikler yapılabilir. Değişiklikler önceden www.globalstar.com.tr adresinde duyurulmaktadır.

Faturasız hatları kimin adına açtırabilirim?

Bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. İster şahıs, isterse kurum adına hat açtırılabilir.

Telefonumda yüklü ön ödeme miktarını nasıl öğrenebilirim?

444 0 592 Müşteri Hizmetleri hattımızı arayarak hattınızda yüklü bulunan ön yükleme miktarını öğrenebilirsiniz.

Hattıma yüklü ön ödeme miktarı bittiğinde görüşmem de sonlanıyor mu?

Evet, sistemimiz eksi bakiyeyi kabul etmediği için ücret sıfırlandığında görüşme de sona ermektedir. Bu durumda yeniden yükleme yapmanız gerekmektedir.