Neden Globalstar?

1. Globalstar Avrasya, %100 milli sermayeli ve tamamen Türk mühendis ve teknikerlerince işletilen tek yerli uydu haberleşme operatörüdür.

2. Globalstar Avrasya, Türkiye’de 0592 alan kodu ile ulusal numaralandırma planına sahip, uydu üzeri mobil haberleşme hizmeti (GMPCS) veren tek operatördür.

3. Globalstar Avrasya, 3000 km. çapında kapsama alanına sahip ve bu alandaki tüm ülkelere hizmet verebilecek kapasitede, 9 büyüklüğündeki depremlere bile dayanabilecek standartlara sahip Oğulbey Uydu Yer İstasyonu ile servis vermektedir.

4. Globalstar Avrasya’nın Oğulbey Uydu Yer İstasyonu, olağanüstü durumlarda Globalstar’ın Rusya ve Fransa’da bulunan yer istasyonları ile yedeklenerek kesintisiz iletişim verebilecek şekilde tasarlanmıştır.

5. Globalstar Avrasya’nın, ülkemizdeki diğer operatör firmalarla (Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Avea, Eser Telekom, Doğan Telekom, vb.) yedekli çalışan, ayrı ayrı ara bağlantıları vardır.

6. Globalstar Avrasya; Globalstar’ın 48 alçak yörünge uydusu ve kristal berraklığında ses kalitesi sunan CDMA teknolojisi sayesinde kapsama alanı sınırı tanımaksızın, kesintisiz, kaliteli ve güvenli iletişim imkanı sunar.

7. Globalstar Avrasya Oğulbey Uydu Yer İsyasyonu’nun kapsama alanı içerisinde yapılan tüm görüşmeler, yurt dışına çıkmadan işlenerek abonelere iletilir. Yetkili makamların yasal izni olmadan bu görüşme kayıtlarına hiçbir kişi ya da kuruluş ulaşamaz. Globalstar Avrasya, bu nedenle kamu kurumlarınca da tercih edilen tek güvenilir ve emniyetli uydu haberleşme firmasıdır.

8. Globalstar Avrasya, kapsama alanı içerisinde bulunan 35 ülkede Globalstar’dan Globalstar’a yapılacak görüşmelere roaming yapmadan yurtiçi görüşme ücreti uygulayan tek mobil uydu haberleşme operatörüdür.

9. Globalstar Avrasya; ister yurtiçi, ister yurtdışı, GSM şebekelerinin çekmediği, karasal iletişimin sağlanamadığı her durumda, yangın, deprem, sel gibi doğal afetler ya da olağanüstü hal, savaş veya seferberlik durumlarında iletişim hizmetlerinizi rahatlıkla karşılar.

10. Globalstar’ın sunduğu hizmetler arasında kısa mesaj servisi (SMS), sesli mesaj servisi (VMS), asenkron (internet) ve paket data iletimi gibi servisler de yer alır. Globalstar data çözümleri; araç, kişi ve filo takip, görüntüleme ve SCADA (telemetri) işlemleri için de idealdir.

11. Globalstar ile Thales Alenia Space ve Ariane Space firmaları arasında ikinci nesil Globalstar uydu kümesinin yapımı ve fırlatımı için toplam sözleşme değeri 1,5 Milyon Avro’yu geçen anlaşmalar imzalanarak yürürlüğe girmiştir. Bu anlaşmalar uyarınca 32 uydudan oluşan yeni jenerasyon uydu kümesi 2010, 2011 ve 2013 yıllarında yapılan fırlatımlarla ve devreye alınmış ve sistem kesintisiz hizmet vermeye başlamıştır.

12. Globalstar, bu uydularla yakın bir zamanda abonelerine, dünyada ilk defa uydu üzerineden görüntülü konuşma, bas-konuş, yüksek hızlı internet, coğrafi konum belirleme, gibi GSM’de 3G olarak bilinen özelliklere yakın özellikleri kullandıracaktır.


Saygılarımızla,

Globalstar Avrasya
Uydu Ses ve Data İletişim A.Ş.